Інформацію про події та діяльність нашої школи Ви можете побачити на сайті


21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Це свято відзначає  уся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.

До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся шкільна родина Пляшівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

 

Вчитель української мови і літератури Німчук О.А. запрошувала усіх бажаючих прийняти участь у вікторині на кращого знавця української мови. Діти демонстрували свої знання, із задоволенням виконували логічні завдання.


Ніколи не зітруться у пам’яті події зими 2014 року, вони перевернули свідомість багатьох людей і показали, що українці – нація, гідна кращого майбутнього.

 

Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули у Києві на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. За цю самопожертву українці їх канонізували – за велінням серця долучили до сонму Небесного воїнства на чолі з архистратигом Михаїлом, аби захищали країну від лиха, пильнували й оберігали її з небес… .

 

На честь вшанування Героїв Небесної Сотні в Пляшівській школі відбувся лінійка для учнів школи, під час якої нагадали про події, які має знати кожен українець..

 

Також для дітей було проведено виховні бесіди, з уривками фільмів та пісень, представлено фото Героїв Небесної Сотні та організована тематична виставка.

 

Кожен із цієї Небесної сотні, як і ми з вами мали свою сім`ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик  їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну.                                 

 

Загиблі хлопці віддали свої  життя за всіх нас. Це має пам’ятати кожен! Сьогодні, завтра, завжди! Без цього ми не зможемо відбудувати свою країну!


З нагоди Дня Соборності України у Пляшівській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено тематичні заходи, метою яких було формування національної свідомості школярів та виховання у них патріотизму.

Кожен українець з юного віку повинен знати і пам’ятати свою історію, однією зі сторінок  якої було проголошення незалежності України IV Універсалом Центральної Ради та проголошення Соборності України.

            22 січня для учнів початкової школи було проведено виховні години та представлено відео презентацію «Єднання заради незалежності».

            Учням середньої та старшої школи відео-екскурс «Свято Злуки. «Живий ланцюг»» відповів на багато запитань і показав, що двадцяте століття залишило нам у спадок вирішальні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності.

 

            Подібні заходи завжди дарують дітям розуміння того,  що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. 


Закінчення першого семестру навчального року  співпадає з довгоочікуваними Новорічними  та Різдвяними святами, яких так чекають  і діти, і дорослі.

 Тим більше, що попереду багатообіцяючі зимові канікули. Але жоден семестр у жодній школі не закінчується абияк! А Новий рік - це свято, коли чудеса трапляються щосекунди. Всі учні з нетерпінням чекали цього дня.

 

        27 грудня,  у Пляшівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулися Новорічні свята для учнів школи. Діти отримали багато  задоволення, незабутніх вражень та позитивних емоцій,  показали свої таланти  під час  виступів, проявили  увагу, спритність,  ерудованість  у конкурсах та вікторинах. Сподіваємось, що цей святковий настрій залишиться у них надовго! 

 

 

 


        Традиційно в Пляшівській ЗОШ І-ІІІ ступенів проводиться тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.

     В рамках тижня класними керівниками були проведені тематичні уроки та бесіди на тему «Правила для пішоходів», «Безпека дорожнього руху – це життя!».

          Для учнів середніх класів було проведено  вікторину на кращого знавця ПДР. В цікавій ігровій формі діти повторили вже відомі правила дорожнього руху, дорожні знаки і визначили порушення як з боку пішохода, так і з боку водія.

 

Діти усвідомили необхідність бути уважними і дисциплінованими на наших вулицях, дотримуватися правил дорожнього руху. Адже від цього залежить їх життя і здоров'я!


    У світлі останніх подій у державі і взагалі, на випадок пожежі чи іншої надзвичайної ситуації, у школах проводяться навчання для дітей.

  18 грудня 2019 року відбулась навчальна евакуація учнів та працівників із будівлі Пляшівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Метою було вдосконалення вмінь і навичок в умовах надзвичайних ситуацій. В заході взяли участь учні 1- 11 класів, вчителі, технічні працівники, обслуговуючий персонал.

    Евакуація почалася за сигналом «Увага! Всім» о 12 годині 15 хвилин. Діти покинули приміщення школи спокійно та організовано. Школа вклалася у нормативний час для даного навчального заходу - евакуація тривала 2 хвилини 47 секунд.

 

Заходи з відпрацювання планів евакуації із навчальних закладів є дієвим засобом підготовки як дітей, так і педагогічних працівників до дій у разі виникнення будь-якої можливої надзвичайної ситуації в закладах освіти. Адже у разі виникнення надзвичайної ситуації дітей охоплює страх та паніка, а якщо дитина знатиме, як правильно діяти, це допоможе їй врятуватися.


13 грудня, на свято Андрія, коли, за українським звичаєм, сільська молодь збирається в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави. Це свято  – одне з проявів української національності і самобутності.

З метою відтворення обряду проведення вечорниць у Пляшівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів були проведені українські вечорниці.

В цей день школа поринула у стародавні часи – виткані килими на стінах, барвисті рушники, стародавній український одяг, та багатий на традиційні страви стіл. Усіх учнів та присутніх на святі радо зустрічали господарі, які пригощали всіх дівчат, парубків та всіх присутніх гостей своїми смаколиками: пирогами та варениками. 

А також поринули у таємничий світ ворожіння та дізнались про своє майбутнє. Під час вечорниць наші красуні ходили по дрова і рахували їх: парна кількість – бути в парі, а як ні – потрібно почекати; шукали перстень, аби дізнатись чи знайдуть вони цього року свою долю чи продовжать пошуки.

Для хлопців також були свої забави – на святі був обраний Пан Калитинський, який просив Пана Коцюбинського кусати Калиту – обрядовий корж на свято Андрія. Дзвінко розливались голоси наших талановитих учнів, весело звучали українські пісні.

 

Учні створили теплу, душевну, святкову атмосферу, яка ще раз нагадала нам про велич та красу українських звичаїв на обрядів.  


«Є святкових днів багато, нам усі і не згадать…

  А між ними й наше свято – вшанування козачат»

      Кожного року у день Покрови Пресвятої Богородиці, який припадає на 14 жовтня, в Україні відзначається День Захисника України та Українського Козацтва. Саме в ці дні у Пляшівській ЗОШ І-ІІІ ст.. відбулась урочиста посвята в козачата п’ятикласників.

     Учасники посвяти пройшли усі випробування: продемонстрували свої знання, силу, спритність, витривалість, хоробрість, вміння співати, читати скоромовки, стрибати, готувати українські страви і довели, що гідні носити почесне звання «козачата».

 

    Відвідавши заповідник Козацькі Могили у с.Пляшева, усі п’ятикласники виголосили клятву, пообіцявши вивчати історію і традиції українського народу, розвивати себе розумово, духовно та фізично заради незалежності та процвітання України. 


З днем учителя вітаю
Вас, найкращі педагоги.
Вам із учнями бажаю
Вести мудрий діалог.
Щастя вам, здоров’я, сили,
Миру і терпіння,
Вдосконалюйте свої
Вчительські уміння.
Хай робота вам дарує
Радість і натхнення,
Щедрі принесе плоди
Ваше хай навчання!


З метою запобігання явища булінгу у Пляшівській ЗОШ І-ІІІ ступенів провели серію заходів для учнів різних вікових категорій. Центральною метою стало ознайомлення дітей з явищем булінгу, протидія йому і відповідальність, що передбачена за булінг.

 

 

Учні дізналися, які дії можна кваліфікувати, як булінг, його ознаки.

 


1 вересня – особливий день у житті кожного школяра. День, з якого починається дорога в майбутнє для кожної людини.

Свято першого дзвоника об’єднає педагогів, батьків, учнів  у дружню шкільну родину. День знань – справжнє  свято мудрості, доброти і людяності.

 

І 2 вересня 2019 року у Пляшівській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося розпочинається новий навчальний рік, який завжди означає відкриття нової осяйної дороги – дороги до знань, до нових звершень.

Як завжди, яскравим промінням було осяяне подвір’я школи. Діти, в приємному очікуванні, вишикувались на лінійку, пролунали вітальні слова. Учні 6 класу (Бусь Вадим і Коноплюк Олена) зустріли маленьких першокласників, прокладаючи їм шлях до знань барвистими айстрами. Діти розповіли про себе і приєдналися до шкільного колективу. Учні 10 класу (Сидоркевич Вадим і Качан Оксана) привітали дітей шкільним короваєм.

Пролунав урочисто гімн. Привітальне слово пролунало від директора школи Веремей Інни Володимирівни.

Учні 1 класу отримали емблему учня НУШ 2019 року, розповіли вірші та наклеїли долоньки, як символ взаєморозуміння і поваги у класі.

Не залишились поза увагою і випускники школи, які востаннє 1 вересня переступили поріг школи. Найстарші та наймолодші учні разом вирушили на перший урок у цьому навчальному році.

Цей вересневий день у школі продовжився святковим уроком, під час якого школярі говорили просвою державу, любов до Батьківщини та повагу одне до одного.


31 травня 2019 року пролунав останній дзвоник у Пляшівській ЗОШ І - ІІІ ст. , який сповістив про закінчення 2018-2019 навчального року.

Останній дзвоник – це свято,  у якому переплелись радість і смуток, спогади і мрії, дитинство і юність. Вже традиційно , це свято зібрало разом нашу дружну родину: учнів, учителів, батьків.

На урочистій лінійці з нагоди завершення освітнього процесу серед учнів були підведені підсумки року. Похвальними листами нагородиди відмінники навчання, дипломи та грамоти отримали учні-учасники предметних конкурсів, таких, як«Кенгуру».

Але за звичаєм, героями дня стали учні 11 класу, для яких шкільний дзвінок звучав востаннє. На шкільному подвір'ї відбулось прощання учнів зі школою.  Теплі слова, душевні пісні та незмінний шкільний вальс зробили святкову атмосферу, яка з мріями про щасливе майбутнє і легким щемом у серці за дитинством червоною ниткою пролягла через все свято. Щирі слова з побажаннями безхмарного майбутнього випускникам сказали директор школи Веремей І. В. , класний керівник Луцюр Р. А., батьки, настоятель місцевого храму отець Андрій, а діти сказали слова шани та подяки батькам і вчителям.

Н залишились осторонь і учні 1 класу, які теж привітали випускників. Учні 4 класу, які також є випускниками, проте лише початкових класів, продемонстрували свої хореографічні навички.
Наприкінці свята всі випускники школи разом продзвеніли в останній дзвінок 2018-2019 навчального року.

 

Нам залишається побажати учням гарних канікул, сповнених новими враженнями та емоціями, а випускникам – успіху у складанні ЗНО, легкої вступної кампанії та світлого майбутнього.


Здоров'я – одна з основних умов щастя людини, безцінний дар. Його треба шанувати, й примножувати. А зберегти його на довгі роки допоможе дотримання правил здорового способу життя.

7 квітня 1948 була створена ВООЗ - Всесвітня організація охорони здоров'я, - саме її поява і послужила поштовхом до щорічного святкування Дня здоров'я.

Ця святкова дата покликана допомогти людям оцінити, як багато в житті людини значить здоров'я.

З цієї нагоди проводяться відповідні заходи, які мають на меті популяризацію здорового способу життя, формування негативного ставлення до шкідливих звичок. Очевидно, що школа не може стояти осторонь, адже ці питання є особливо актуальними, коли йдеться про дітей та учнівську молодь. З нагоди Всесвітнього дня здоров’я (5 квітня 2019 року) учні Пляшівської ЗОШ І-ІІІ ступенів організували дружню ранкову зарядку на шкільному подвір`ї. Перед дзвоником на перший урок,  усі школярі дружно вишикувались і почали день з ранкової зарядки. Керували спортивним заходом вчителі фізкультури (Масюк М.В., Кухарук В.М.), педагог-організатор (Яковчук М.Ю.).

Учні мають усвідомити, що його майбутнє залежить від того вибору, який він робить вже сьогодні в кожну хвилину свого життя.

Здоровий спосіб життя, заняття спортом, ранкова зарядка, правильне харчування – запорука гарного самопочуття та відмінного стану здоров’я людини.

 

 


«Живе Кобзар у пам’яті народу,
Живуть його слова, і мрії, і думки.
Хоч зазнавав великі перешкоди,
Та спадщина його сягла віки»

Минають роки й сторіччя, змінюються вірування і погляди людей, а великі надбання мистецтва надовго переживають своїх творців. Дійсно, є в нашій літературі імена, що не потребують ні пишних шат красномовності, ані високих означень та епітетів, бо вони входять у свідомість кожного з нас із самого малечку, як голос матері, як сонячне світло, як подих рідних просторів. До них належить ім'я геніального українського поета Тараса Шевченка.

205-річчя від дня народження Шевченка у Пляшівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відзначили рядом заходів, які відбувалися протягом 07.03. – 12.03.2019 року під гаслом «Ми не забули тебе, Тарасе!».

Метою проведення тижня було показати велич і неповторність творчої спадщини Т. Шевченка, її значення для розвитку української літератури.

 

Розпочався тиждень виховним заходом «Ми не забули тебе, Тарасе!», який підготували учні 1-5 класів. Під керівництвом вихователя ГПД Коноплюк О.М. разом з учнями та батьками нам вдалося повернутися у минуле, поринути у чарівний світ дитинства великого митця. У програмі звучали уривки з творів Великого Кобзаря, пісні на слова його віршів, цікаві інсценівки та навіть танці, які тішили око своєю неповторністю.

Протягом тижня учні та вчителі мали змогу ознайомитися з книжково-ілюстративною виставкою  «Уклін тобі, Кобзарю!», яку організувала бібліотекар школи  Хомюк  М.Т. Виставку  із задоволенням відвідували як школярі молодших так і старших класів.

11 березня вчитель української мови Миколюк Л.В. та педагог-організатор Яковчук М.Ю. провели віртуальну відеоекскурсію «Мистецька спадщина Т.Г.Шевченка» для учнів 5-11 класів, яка не залишила байдужим жодного глядача. Під час подорожі Шевченківськими місцями учні ознайомилися із місцями перебування Т. Шевченка в різні етапи його життя,  його живописною спадщиною.

 

 

 

 

 

 

Крім цього в рамках Шевченківських днів класні керівники підготували  і провели тематичні уроки, бесіди, літературні години   тощо, присвячені творчості Тараса Григоровича Шевченка. 

          Про геніального поета-революціонера Тараса Григоровича Шевченка ми, здається, знаємо все. Однак у котрий раз  спиняємося перед величчю генія, вчитуємося і вдумуємося, вслухаємося в його незнищенного безсмертного “Кобзаря”.

 

 


Сьогодні серед учнівської молоді надзвичайно загострилась проблема насильства, здійснюваного самими дітьми один до одного. Останніми роками визнано поширення такого явища, як шкільний булінг. Це тривалий процес свідомого жорстокого ставлення з боку дитини або групи дітей до іншої дитини або дітей. З метою попередження жорстокості серед молоді, профілактики злочинів та правопорушень в учнівському середовищі у Пляшівській школі відповідно до плану роботи щодо запобігання та протидії булінгу на ІІ семестр 2018-2019 н.р. психологічною службу школи були проведені та продовжують проводитись відповідні заходи.

 

Для формування навичок дружніх стосунків проводяться ранкові зустрічі у 1-4 класах, створюється морально безпечний освітній простір для формування позитивного мікроклімату та толерантної міжособистісної взаємодії в ході годин спілкування, тренінгових занять серед учнів 5-11 класів; оформлено інформаційний вісник по булінгу; проведено конкурс – виставку алакатів на тему «Шкільному булінгу скажемо – НІ!». Учнями переглянуто відео-презентації: «Булінг у школі. Як його розпізнати», «Кібербулінг або агресія в інтернеті», а також роздані пам’ятки на вищевказану тематику.

Під час проведення профілактичних заходів учні ознайомлюються з поняттям, формами та структурою булінгу, вчаться проявляти почуття симпатії та переживання один до одного, розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації, формувати навики відповідальної та безпечної поведінки.


Битва під Крутами – один із важливих сюжетів української історичної пам’яті, який вже давно перестав сприйматись як рядова подія.

У Пляшівській ЗОШ І-ІІІ ст. 29 січня 2019 року пройшов Урок пам’яті “За волю України. Полеглим синам в бою під Крутами присвячується..”.

           Під час уроку згадували про подвиг студентів під Крутами – учні розповідали про історичні події, що відбувались у 1918 році, обговорювали події, пов’язані з боротьбою українського народу за свою незалежність протягом останнього тисячоліття, ознайомилися з історичними документами, що стосуються подій під Крутами, переглянули документальний фільм. У ході виступів було звернуто увагу на базові цінності українського суспільства, осмислення непростого досвіду державотворення, вшанування героїзму подій під Крутами.

Безумовно, проведення подібних заходів сприяє вихованню національно-патріотичної свідомості учнів, формуванню рис громадянина української держави, глибокої поваги та любові до Батьківщини.

 

 

 




 У переддень Нового року, 27 грудня, для учнів 1-11 класів  Пляшівській ЗОШ І-ІІІ ступеннів пройшло Новорічне свято. Саме з цього часу  ми всі знову починаємо вірити в казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажання. А щоб ці бажання справдилися,  учням нашої школи потрібно було підготувати казкову атмосферу -  прикрасити новорічну  ялинку, актову залу  сніжинками, гірляндами та іграшками. Саме новорічна ялинка – найголовніший атрибут Нового року.      

  В цей  день у всіх учнів, вчителів та батьків  був предсвятковий настрій, відчуття казки та чогось чарівного – новорічного.

        Учні 1-6 класів влаштували просто феєричний святковий карнавал, продемонструвавши свої таланти. Діти співали, танцювали, розповідали вірші та гуморески.  На свято прийшли «котики» і «зайчики», багато «козаків» і навіть «східні принцеси». Дитячі щирі посмішки, очі з вогниками і метушливі рухи створювали атмосферу запального новорічного свята. 
Снігуронька з Дідом Морозом залучали до розваг не лише дітей, а й дорослих. Школярі засвітили кольоровими вогниками ялиночку, познайомилися з 12 місяцями і знайшли «загублені» подарунки.

            Учні старших класів порадували нас невимовно веселою історією «Новорічне диво». В ній розповіли про Снігуроньку, яка спочатку була задурманена телевізором і рекламою, але Дід Мороз своїми чарами перетворив її на справжню мрію – розумну, гарну, добру дівчину. Під час новорічної вистави кожен клас підготував свої привітання: танок, пісню, вірш.

          Після закінчення вистави старшокласники насолоджувались новорічною дискотекою.

 

 


Насичений подіями рік добігає кінця, і наступає довгоочікувана казкова пора, коли дива стають реальністю. В ніч з 18 на 19 грудня Святий Миколай спускається із небес, щоб нагородити малюків за їх добрі вчинки.

Найбільш щиро, з великим захопленням і радістю сприймають це свято діти, бо Святого Миколая завжди вважали покровителем і заступником дітей. Тож саме вони найбільше чекають на це свято. Адже малеча знає, що за її слухняність, старанність, працьовитість Святий принесе їм безліч подарунків.

В Пляшівській ЗОШ І-ІІІ ступенів також відбулося чарівне свято. На святі були присутні учителі та учні, їх батьки. Учні 1-5 та 10 класу приймали активну участь у організації та проведенні свята.

 

 

В цей день сцена ніби перетворилася в казку, а всі учасники свята - в казкових персонажів. На видному місці — образ Святого Миколая, вкритий вишитим рушником.
На свято завітала чарівниця зима
(Красовська С.) з своїми донечками сніжинками (Конюша Ю., Сопронюк А. Дзьолось І., Юрчук І.), які простеляли путь Миколаєві (Голузій С.) до діток. Астрономи (Голузій Л., Кондратюк А., Томашук І., Фаріон Д.) пророкували щасливий рік та багато подарунків. Не обійшлося і без непослухів-чортиків Прутика (Бусь В.) та Антипка (Дідик С.)
      Гості свята мали змогу побачити інсценізовану виставу, яка донесла до дітей думку, що треба вірити в чудеса святих і диво обов’язково здійсниться, бо Святий Миколай , крім того, що роздає подарунки , завжди є там, де панує розпач, скорбота, біда. Він завжди приходить на поміч тим, хто щиро молиться до нього.
          В заході були використані ІКТ, колядки, віншівки, драматичні сценки, вірші, легенди, оповідання. Широке використання різдвяної бутафорії надало заходу великий святковий ефект.


З–поміж найбільших зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим був день Андрія, 13 грудня, коли, за українським звичаєм, сільська молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави.

З метою відтворення обряду проведення вечорниць у Пляшівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів були проведені українські вечорниці.

В цей день школа поринула у стародавні часи – виткані килими на стінах, барвисті рушники, стародавній український одяг, та багатий на традиційні страви стіл. Усіх учнів та присутніх на святі радо зустрічали господарі, які пригощали всіх дівчат, парубків та всіх присутніх гостей своїми смаколиками: пирогами та варениками. 

Не забули згадати таємничий світ ворожіння та дізнались про своє майбутнє. Під час вечорниць наші красуні ходили по дрова і рахували їх: парна кількість – бути в парі, а як ні – потрібно почекати; перекладали полінця від порога до столу і говорили «Удівець-молодець», та шукали перстень, аби дізнатись чи знайдуть вони цього року свою долю чи продовжать пошуки.

Для хлопців також були свої забави – на святі був обраний Пан Калитинський, який просив Пана Коцюбинського кусати Калиту – обрядовий корж на свято Андрія.

 

Дзвінко розливались голоси наших талановитих учнів у піснях. Вони відтворили один із етапів колоритної української культури. І ще раз показали наскільки самобутньою є наша історія та наші звичаї. А веселощі, гарний настрій та смачні рум’яні пампушки створили незабутні враження та позитивні емоції


21 листопада – День Гідності і Свободи, свято, яке встановлене  з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…

Цього дня в Пляшівській школі відбулось ряд заходів: тематичні перерви “Сторінками історії”, уроки пам”яті в усіх класах, виставка художньої літератури, присвячена подіям, що відбувались на Майдані.

Педагогом-організатором було проведено лінійку «Ангели Майдану», в якій прийняли участь учні старших та середніх класів. Минає 5 років від трагічних подій на Майдані.

Україна – країна трагедій і краси, де найбільше люблять волю і найменше її знали, країна гарячої любові до народу і «чорної» зради, довгої вікової, героїчної боротьби за волю і незалежність.

 

Ми не маємо права забути, що  Герої Небесної Сотні дали нам можливість жити вільно, будувати нову країну, і ми в неоплатному боргу перед ними. Вони загинули, щоб ми жили. І найменше, що ми можемо зробити – це забезпечення того, щоб їх жертва не була марною та щоб подібне більше ніколи не повторилось.


"Згадайте нас - бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно."

Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років.

З метою гідного вшанування пам'яті жертв голодомору в Україні, патріотичного виховання підростаючого покоління у Пляшівській  загальноосвітній школі відбувся цикл заходів з цієї нагоди.

Пам’ять людей про голодомор тривалий час каралась смертю.

Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой.

На роки, на десятиліття... Страшне приневолене мовчання... Довго чекали, але дочекались коли ожила, проснулась людська пам’ять, розверзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями.

З нагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати, в школі було проведено тематичні виховні години, оформлено виставку тематичної літератури у шкільній бібліотеці "Забуттю не підлягає". 23.11.2018 року відбулась лінійка вшанування пам'яті безневинно померлих українців у 1932-1933 роках "Запалюємо пам'яті свічу". Учні школи переглянули відео-спогади очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу, які тривалий період не оприлюднювались та підготували виступи з даної тематики.

Серця  учнів  та вчителів не залишились байдужими після участі в лінійці і скорботної хвилини мовчання та вшанування пам’яті загиблих в 1932-1933роки . 


Щороку, 9 листопада, у День української писемності та мови, учні та вчителі Пляшівської ЗОШ приєднуються до написання радіодиктанту.

Диктант національної єдності має на меті об’єднати всіх небайдужих навколо українського слова.

Уже не перший рік текст диктує доцент Київського університету ім. Б. Грінченка Олександр Авраменко. І цьогоріч ми писали текст «Україна на зламі тисячоліть».

Учні мали приємні враження. Після диктанту були в хорошому гуморі. Дехто був упевнений у правильності написаного, дехто сумнівався. Але більшість хотіли б узяти участь у такій акції ще раз.

 

 


            14 жовтня День українського козацтва, а також велике свято Покрови Пресвятої Богородиці. В Україні його відзначають, як свято релігійне, національне, родинне. Пресвята Богородиця була і залишається символом любові, материнської теплоти та великої віри.     
            З давніх-давен її вшановували на наших землях. Козацтво вважало Пресвяту Богородицю покровителькою України.
            Саме тому, у день Покрови Пресвятої Богородиці у Пляшівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулася посвята п’ятикласників у козачата «Козацькому роду нема переводу». Учні прийшли в різноманітних вишиванках і з святковим настроєм.

 

             Вступаючи до лав козацтва, перед обличчям своїх друзів, перед рідною землею та пам’яттю звитяг козаків, школярі урочисто поклялись, що вивчатимуть історію і традиції українського народу, готуватимуть себе розумово, фізично і морально, щоб чесно і віддано служити українському народу в ім’я становлення нашої незалежності та процвітання.
            Учнів урочисто прийняли до лав козачат члени козацької ради та вручили їм клятви та грамоту, яка засвідчувала їх приналежність до козацької громади.. Під час урочистої посвяти у козачата звучали пісні та вірші про Україну та козаків.
Наприкінці заходу козачата частувалися смачною козацькою кашею.         
            Після виступу відбулися спортивні змагання між командами учнів середніх класів . Хлопці та дівчата показували свою силу, винахідливість, спритність.

 

             З метою ознайомлення учнів з історичним минулим свого народу, класний керівник організувала екскурсію на Козацькі могили – заповідник Берестецької битви.

 

            Такі заходи, безсумнівно, виховують у молоді почуття гідності, честі та любові до Батьківщини.

 

 

 

 

 


            Щорічно в першу суботу жовтня в більш ніж 100 країнах світу відмічається одне з  найпотрібніших свят – день вчителя. Це свято для всіх вчителів та працівників сфери освіти – день, в який проголошуються роль та заслуги вчителів в процесі якісної освіти на всіх рівнях, а також їх неоцінний внесок в розвиток суспільства.   

 

 День учителя… Хвилюючий день, якого з нетерпінням чекають і вчителі, і учні – день учнівського самоврядування. Саме в цей день учні можуть відчути себе вчителями і дізнатися, як важко буває вчителю, коли учні зовсім його не слухають і галасують на уроках…
            5 жовтня в Пляшівській школі відбулося традиційне святкування. Цього року цей день пройшов на «ура!».

 

            Учні  11 класу підготували святковий концерт на честь вчителів, де висловлювали свою щиру подяку за любов, розуміння, за те, що допомагають стати на вірний шлях. На святі звучали пісні, гуморески, вірші, розігрувались сценки, демонструвались презентації, відеокліпи. І учні, і вчителі були задоволеними.

 

            Отже, дорогі вчителі, ще раз вітаємо Вас з вашим професійним святом: Днем працівників освіти. Нехай Вам завжди всміхається доля, дарує Вам міцне здоров'я та довголіття. Від імені ваших учнів бажаємо Вам здійснення найзаповітніших мрій, а також щоб у ваших родинах завжди панували тепло, радість та затишок. Пам'ятайте, що без Вас цей світ буде набагато гіршим, адже саме освітяни дають надію людству на подальший розвиток!

 


Чарівниця-осінь знову господарює в нашому краю, скликаючи галасливу дітвору за парти.

Свято першого дзвоника чи не найважливіше в житті кожної людини.

Хтось цього дня вже вкотре поспішає до школи, щоб ступити на чергову сходинку до майбутнього, хтось прагне освіжити в пам’яті зворушливі спогади про минулі шкільні роки, а хтось несе запашні квіти, щоб привітати свою першу вчительку, яка на довгі роки залишиться в серці.

 

Школярі, вчителі та батьки зібралися на урочистій лінійці, щоб разом розпочати новий навчальний рік. 

Директор школи Веремей Інна Володимирівна привітала зі святом шкільну родину і подякувала всім, хто долучився до ремонтних робіт і підготовки школи до нового навчального року. Завдяки їх старанням учні навчатимуться в затишних кабінетах, здобуватимуть знання, щоб у майбутньому гідно будувати своє власне життя та життя рідної країни. А першокласники, в рамках реформування та створення «Нової української школи», зайдуть в оновлення сучасні класи, де дітки із задоволенням будуть навчатися на радість своїм батькам, бабусям, дідусям.

Багато теплих слів лунало в цей день від одинадцятикласників.

 

На завершення урочистої лінійки, хвилююче зазвучав дзвіночок у руках маленької першокласниці, який покликав школярів у класи на перший урок. 


         У п’ятницю, 25-го травня у Пляшівській ЗОШ І-ІІІ ст відбувся урочистий захід з нагоди свята Останнього дзвоника, який сповістив про закінчення 2017-2018 навчального року всім школярам.

        З самого ранку учні нашої школи з букетами весняних квітів поспішали на свято, щоб попрощатися із школою на три літніх місяці. У цьому році школу закінчили 9 випускників. Під звуки чарівного вальсу та бурхливі оплески учнів, батьків та вчителів вони урочистим кроком з’явилися на лінійці разом з класним керівником Прокопчук Миколою Дмитровичем.

     З теплими словами привітань до дітей, батьків та педагогів звернувся голова райдержадміністрації Рівненської області Кондик Володимир Миколайович.

 

     Разом з директором школи, Веремей Інною Володимирівною, вони нагородили переможців загальношкільних конкурсів, олімпіад з базових дисциплін, відмінникам навчання.

       Святкували це свято всі: першокласники,  які успішно опанували свою першу книгу – Буквар, учні 4 класу, бо ж вони переходять у наступний етап шкільного життя, випускники, які востаннє під шкільний дзвінок зайшли в клас.

        Свято Останнього дзвоника пройшло в теплій, хвилюючій атмосфері, в дусі духовного єднання поколінь та на високому патріотичному рівні. Випускників школи вітали першокласники, які у костюмах бджілок подарували баночку меду, з побажаннями солодкого життя.

       Виступаючі щиро зичили випускникам знайти свою життєву стежину, успішно навчатись, здобувати подальшу освіту в вузах, коледжах, і вищих навчальних закладах, щоб стати достойними, само реалізованими  щасливими людьми, гідними громадянами нашої держави. Побажали всім дітям успішних іспитів, гарного літнього відпочинку, мирного неба, міцного здоров’я і найкращих перспектив.

      Для випускників цей шкільний дзвоник справді останній. Його малиновий передзвін виряджає у самостійну життєву дорогу. Хочеться вірити, що їм не забракне сміливості та наполегливості твердо крокувати до обраної цілі, взяти на себе відповідальність за власну долю та долю країни.

 

 


В першім класі – урочистий
День прощання з Букварем,
Пригадай-но, як колись ти
Був маленьким школярем…

Кажуть, великий шлях починається з маленького кроку.

«Свято Букваря» увінчує цей, здавалося б, невеличкий, але дуже важливий крок у житті першокласників – освоєння першого шкільного підручника. Відтепер ми вміємо читати та писати, і ніщо не зупинить нас у захоплюючій подорожі Країною Знань! 

Свято Букваря – одне з найзворушливіших свят Пляшівської ЗОШ І-ІІІ ст, яке відбулося 22 травня 2018 року. Це не лише прощання з першим підручником, який першокласники вже встигли полюбити, це  демонстрація перших досягнень, сміливих кроків та творчих здобутків найменших учнів школи.

         7 маленьких першачків старанно готувалися до цієї події, а допомагали їм у підготовці і проведенні свята учні середніх класів, які вже пройшли більший шлях у досягненні нових знань.

На свято завітало багато гостей! Це і вчителі, і учні інших класів, батьки, бабусі та дідусі, братики й сестрички. Учні всім продемонстрували чому вони навчилися протягом свого першого шкільного року. Кожна дитина з радістю та гордістю говорила про значення рідної мови в житті людини, про любов до неньки України! А як чудово наші малюки співали пісень!

Маленькі артисти були дуже задоволені своїми виступами! В оченятах світилися радість, захоплення та гордість. А в очах батьків виднілися сльози. Адже, здається, зовсім нещодавно їх дітлахи вперше ступили на поріг рідної школи, вперше відкрили Букварик, прочитали своє перше слово…, а ось і перші жнива. Сподіваємося, що ті зібрані зернятка знань проростуть рясним урожаєм, а тепло шкільної родини залишиться у наших першокласників назавжди.

Свято Букварика закінчилося, але шлях до знань тільки розпочався! І ми впевнені, що цей шлях буде легким та радісним…

 

 


               «…8 травня – це данина пам'яті загиблим, це день пам'яті, ми повинні низько схилити голову перед ними... Я шаную їхню пам'ять і буду їх згадувати 8 травня. І 9 травня – це день вшанування живих. І ми повинні прийти та вшановувати ветеранів, які віддавали все, що є, для перемоги і забезпечити День перемоги... 8 і 9 травня об'єднують країну» – зазначав президент.
               З метою виховання у молоді почуття патріотизму, поваги до героїчного минулого народу України, ветеранів Великої Вітчизняної війни, на честь святкування 73-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні учні Пляшівської ЗОШ І-ІІІ ст. прийняли участь у мітингу, приуроченому цьому дню.

Гімном України та словами вдячності дорогим ветеранам розпочався мітинг Пам’яті. До сліз пройняли присутніх слова дітей про той нелегкий час. Уважно слухали школярі й слова голови сільської ради Шаблія Б.Г.

Щемливо бриніли голоси учасників ансамблю «Часоплин» з піснями про довгоочікувану перемогу.

           Хвилиною пам’яті вшанували учні школи та гості свята загиблих співвітчизників. Діти поклали квіти до меморіалу пам’яті та пообіцяли пам’ятати героїчні подвиги в ім’я Перемоги та мирного життя наступних  поколінь.

 


Жіноча врода здатна розтопити кригу в людських серцях, зробити їх більш чуйними, допомогти забути про будні, постійні проблеми і перенестися в якийсь інший світ, який буде сповнений тільки посмішками і любов’ю.

 

7 квітня, разом з яскравим весняним сонечком, у Пляшівській ЗОШ І-ІІІ ст. засяяли маленькі принцеси. Все наповнилося трепетом, хвилюванням, жвавими розмовами, які віщували про початок найчарівнішого конкурсу краси, ніжності та грації «Міні-міс школи 2018»

 

Перед журі конкурсу стояло надзвичайно важке завдання - вибір найгарнішої, найрозумнішої, найталановитішої серед найкращих!

 

За це звання змагалися Коноплюк Олена та Гонтарук Інна (учениці 4 класу), Василець Іванна, Коноплюк Олеся та Демчук Анастасія (учениці 3 класу).

 

Скільки часу та зусиль докладено до підготовки на конкурс! Відбір красунь, репетиції, підбір образів, показових номерів, реквізиту…

 

Усі учасниці – неймовірно красиві, у розкішних сукнях, з прегарними зачісками. Чого вони тільки не робили: і співали, і розказували вірші, й танцювали.

 

Жодна з дівчат не залишилась без звання, бо ж старалися усі. Отож, результати конкурсу "Міні-міс школи 2018":

 

. «Міні-міс Розумниця», «Міні-міс Глядацьких симпатій» – Василець Іванна, учениця 3 класу;

 

 «Міні-міс Чарівність » – Коноплюк Олеся, учениця 3 класу;

 

 «Міні-міс Елегантність» – Демчик Анастасія, учениця 3 класу

 

 «Міні-міс Талант» – Гонтарук Інна, учениця 4 класу

 

Головний титул «Міні-міс школи 2018» виборола учениця 4 класу – Коноплюк Олена.

 

 

 


              Чи знаєш ти, світе,
Як сиво ридає полин,
Як тяжко, як тужно
Моєму народу болить!..

 

(Б.Олійник)

 

32 роки  тому  – 26 квітня 1986 року  – світ облетіла звістка про жахливу аварію на Чорнобильській АЕС, що завдала невиліковної рани українському народу.     Минають роки, але чорна віха Чорнобиля і сьогодні кидає свою тінь на долі мільйонів українців. Ще довго ми будемо відчувати на собі  наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям. Доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії.

 

Перед живими.

 

Перед пам’яттю до часу померлих від радіаційного смерчу.

 

З метою виховання небайдужості до минулого і майбутнього своєї держави, співчуття до чужого болю як до свого, до загальнонародного болю як особистого, почуття любові до людини, землі, держави  на 32 роковини Чорнобильської катастрофи в Пляшівській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено ряд заходів: тематичні уроки пам’яті, бесіди, виставки малюнків, виховні години.

 

Педагогом-організатором  проведено шкільну лінійку «Чорна весна Чорнобиля…», під час якої діти пригадали страшні події того часу, хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих в наслідок катастрофи та запалили свічки пам'яті ліквідаторам.

 

Учні старших класів переглянули відеозаписи з місця трагедії, класні керівники провели виховні години та бесіди.

 

Бібліотекар Хомю’к М.Т. у  шкільній бібліотеці організувала тематичну виставку, присвячену 32 річчю Чорнобильської катастрофи.

 

 

 

Нехай прийдешні покоління завжди пам’ятатимуть уроки Чорнобиля, щоб над нашою планетою завжди було мирне, чисте небо, а в оселях панував лише мир, щастя та добробут.

 


         У світлі останніх подій у державі і взагалі у світі, на випадок пожежі чи іншої надзвичайної ситуації, у школах проводяться навчання для дітей.

 

         26 квітня 2018 року проведено начальну евакуацію з приміщення Пляшівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

 

         Евакуація почалася за сигналом «Увага! Всім!» о 11 год 7 хв. Діти покинули приміщення школи спокійно та організовано.  Школа вклалася у нормативний час для начального заходу – евакуація тривала 2 хв 26 с.

 

         Усі учні разом з класними керівниками, вчителі-предметники, обслуговуючий персонал вишикувалися на подвір’ї.

Вчителі повідомили про кількість евакуйованих дітей та кількість присутніх та відсутніх учнів у школі.

         Дітям продемонстрували, як правильно користуватися  вогнегасниками, створивши невелику штучну пожежу. Також усі бажаючи могли оглянути вогнегасники та поцікавитися особливостями будови та правилами користування.

 

         Періодичне відпрацювання дій учнів та працівників під  час евакуації проводиться регулярно. Під час проведення подібних заходів видно, що у школі знають, як поводитися у НС, а також досягнення учнів, які вони отримали на уроках Захисту Вітчизни і основ здоров'я та під час планових евакуацій.

 

 

 

 


Ми – майбутні першокласники, - надійна старшим зміна.

 

І до вподоби нам шкільна родина.

 

 

 

17 квітня 2018 року у Пляшівській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулася зустріч майбутніх першокласників НУШ зі своєю першою вчителькою Галиною Дмитрівною Романюк.

 

Десять дітлахів разом з батьками переступили вперше поріг свого класу.

 

Розпочалось заняття з ранкового кола, під час якого вони знайомилися, називали свої імена і обмінювалися дружніми посмішками. Діти за допомогою смайликів і «шкали настрою» визначали свій настрій .

 

Дошкільнята по черзі виходили в коло і розказували свої улюблені віршики.

 

Після опису картинок з порами року, діти поділилися на дві групи «Весна» і «Зима». Майбутні учні вивчили вправу «Підніми руку», розфарбовували малюнки, поселяли казкових героїв у свої будиночки та проводили фізкультхвилинки.

 

Не обійшлося і без екскурсії по школі, бо ж діти з таким трепетом чекали дня, коли вони зможуть відчути себе справжніми школярами.

 

На завершення заняття діти розповіли про свої враження та настрій і отримали різнокольорові кульки від казкових героїв.

 

Також для ознайомлення батьків із новою методикою навчання 1 класу, були проведені батьківські збори. Багато корисного та цікавого дізналися з виступу міністра освіти Ю.Гриневич, дещо доповнила вчителька.

 

Батьки всіх дітей на завершення зборів отримали «Пам’ятку батькам першокласників»

 


 

 

 

 

   Є імена, що увібрали в себе душу народу, стали часткою його життя. Саме таким для українців є ім’я Тараса Григоровича Шевченка,  славетного і  величного митця, людини планетарного масштабу.

 

         З 5 по 7 березня 2018 року в Пляшівські загальноосвітній школі відбулися дні вшанування сина українського народу Т. Г. Шевченка.

 

         У приміщенні бібліотеки  школи була оформлена книжкова виставка «Великий син великого народу»,  присвячена 2004-й річниці від дня народження співця вільної України, геніального поета, прозаїка, драматурга, мислителя,  історика, етнографа, фольклориста, талановитого художника. Бібліотекар . та  учні  розповіли про життя і творчість митця, про його безмежну любов до рідної землі.  Учасники заходу читали свої улюблені вірші  Тараса Григоровича Шевченка.

 

          Шевченківські дні розпочалися загальношкільною лінійкою, приуроченій пам’яті  Т.Г.Шевченка. В цей день було оформлено школу, учнями старших класів проведені інформаційні хвилинки.

Шеченківські дні розпочалися загальношкільною лінійкою, приуроченій пам’яті  Т.Г.Шевченка. В цей день було оформлено школу,учнями старших класів проведені інформаційні хвилинки.

 

            6 і 7 березня були проведені літературні читання «Вінок Кобзареві»(5-11 класи) та конкурс віршів «Живий Шевченко»(1-4 класи).Також в цей день для учнів 5-9 класів була проведена літературна вікторина «Невідомі факти про життя та творчість митця».

 

            Крім цього в рамках Шевченківських днів класні керівники підготували  і провели тематичні уроки, бесіди, літературні години   тощо, присвячені творчості Тараса Григоровича Шевченка. Кращому сприйняттю особистості митця сприяли  книжкові та художні виставки, експозиції.

 

             Учасники змагань доводять, що, звертаючись до Кобзаря, вони «причащаються вічністю», мудрішають, духовно зростають, бо Тарас Шевченко для кожного свідомого українця є символом незламності духу, справжності, патріотизму й щирої любові до України.

 

            Минуло багато років з дня народження Т.Г. Шевченка – славного сина українського народу, але й сьогодні, як живий, говорить він із своїми наступниками. Його слово живе між нами, гнівне і ніжне, полум’яне і міцне.
І на українській землі, над ланами, широкими полями,  містами і селами, як весняні води могутнього Дніпра, лине вічно живе в народі слова Великого Кобзаря.  Невмирущій славі генію українського народу був присвячений тематичний вечір «Поговоримо, Тарасе, крізь віки».

   Пам’ятає народ свого Кобзаря, вшановує його пам’ять.

    На сучасному етапі розвитку  України саме Т. Г. Шевченко та його творчість є духовними наставниками, прикладом справжньої відданості і любові до рідної землі, рідного народу.

 

 

 


Історична пам’ять – святиня народу, нації. У кожного народу є сторінки історії, які не можуть і не повинні  бути забуті.

 

 

 

         23 січня 2018 року у Пляшівській ЗОШ І-ІІІст., за участі педагога-організатора, вчителів історії та учнів школи, була проведена лінійка приурочена Дню Соборності України.

 

В школі відбулись бесіди: «Україна Соборна – моя гордість і слава», години спілкування «Соборність – це єдність і злагода» з метою поглиблення знань учнів про історію виникнення свята Соборності України.

 

Для учнів 9 та 10 класу, вчителями історії було проведено інформаційний урок з нагоди свята, де використовувались мультимедійні засоби, а саме: фільми «Акт злуки УНР та ЗУНР», «День Соборності і Свободи України» та «Акт Злуки 22 січня 1919».

 

Учні школи піготували стінгазету «22 січня – Великий день єднання», та малюнки на тему: «Україна – соборна».

 

 

 


Кожна дитина і доросла людина з нетерпінням чекають свята Нового Року. Ялинка, подарунки, салют, здійснення мрій, святковий настрій - із такими словами у більшості людей асоціюється новорічне свято.
Мабуть, кожен хотів би, щоб цей Новий рік пройшов незабутньо, чарівно, неповторно… Всі люди в душі є мрійниками. Кажуть, якщо в Новий рік загадати бажання воно обов'язково здійсниться. Існує думка: як зустрінеш
свято Нового Року, так його іпроведеш.

 

Не обминув радісний, святковий настрій і Пляшівську загальноосвітню школу І – ІІІ ступенів.Коли діти дорослішають, дуже важливо зуміти зберегти у їх серцях віру в чудеса. А Новий рік - це свято, коли чудеса трапляються кожну секунду. Всі учні з нетерпінням чекали цього дня, коли до них завітає чарівна Новорічна казка з Дідом Морозом, Снігуронькою, подарунками, яскраво-казковим бал-маскарадом та, звичайно ж, веселим хороводом навколо красуні-ялинки.

 

Напередодні канікул у школі відбулися Новорічні свята для учнів початкової і середньої школи та учнів 7-11 класів.

 

Маленькі школярі захопливо слухали про пригоди викраденого Собаки та його порятунок, активно демонстрували підготовлені номери. Дід Мороз (Крисюк В.) та Снігурочка (Василець І.) запрошували всіх до веселого хороводу.

 

Старші учні постаралися і підготували тематичний вечір для учнів, вчителів та гостей школи.
          А яким цікавим та яскравим стало Новорічне свято, коли до дітей з солодкими подарунками завітали представники фірми «АгроЕксперсСервіс». Привітавши присутніх зі святом, побажали всім міцного здоров’я, миру та злагоди.

 

 

 

 

 


На свято Миколая радість кожного проймає.

 

Хай радіє увесь світ - український славний рід.

 

Миколаю раді всюди, в кожній хаті свято буде.

 

Помоліться всі до нього, щоб не минув він нікого.

 

Діти дуже люблять зимові свята! Вони з нетерпінням чекають їх настання, щоб зануритися в атмосферу дива, радості і веселощів, а потім знайти під ялинкою довгоочікуваний подарунок. Відкриває новорічні свята – День Святого Миколая.

 

Хто не знає про святого Миколая? Малий і старий знає про нього. Щороку приходить він у кожну господу з миром і дарунками. Для маленьких стає чарівною казкою, коли невидимо з’являється вночі і кладе під подушку такі бажані гостинці.

 

В цей казковий день і в Пляшівську школу завітав Миколай. Учні початкових класів підготували позакласний захід «Святий Миколай, здоров’я нам дай!», з нагоди свята під керівництвом Коноплюк О.М.

 

Учні розказували вірші, співали пісні, інсценували різні сценки і звісно зустріли Святого Миколая (Сидоркевич В.), який приїхав на свято.

 

         Але на цьому свята тільки починаються…

 


Андріївські вечорниці - це українське  свято, яке поєднує у собі християнські вірування, давні традиції та забави для молоді, традиційно організовують дев’ятикласники Пляшівської ЗОШ І-ІІІст..
     Цьогоріч  веселе зимове свято для молоді з піснями, танцями, іграми та ворожінням  підготували й провели класний керівник 9 класу
Качан Н.Л. зі своїми вихованцями.  
      Особливо всім сподобалася забава із калитою. Калита - символ свята, обрядовий корж, що готується на свято Андрія. Гостей також пригощали  смачними варениками та  пампушками. Завершилося свято спільною колядою.
      Учні відтворили один із пластів колоритної української культури. І ще раз показали наскільки самобутньою є наша історія та наші звичаї. А веселощі, гарний настрій та смачні рум’яні пампушки створили незабутні враження та позитивні емоції

 

 


9 листопада – визначна дата в історії українського народу. Незалежна Україна вшановує Преподобного Нестора-Літописця, відзначає День української писемності та мови. Це одне з тих свят, коли кожен має нагоду відчути себе частинкою свого народу з його героїчною історією, багатою культурою і прекрасною, Богом дарованою, мовою.

 

           Стало вже доброю традицією у  Пляшівській школі відзначати День української  писемності та мови написанням диктанту учнями  5-11. Цього року диктант називався «Наші пісні». Його текст прочитав доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, теле- і радіоведучий Олександр Авраменко. 

 

Усі учні та вчителі прилучилися до акції “Одягни вишиванку”.

 

Бібліотекар школи Хомюк М.Т. та вчителі української мови і літератури організували виставку словників, довідників з української мови «Не бійся заглядати у словник».

 

Усі проведені заходи сприяли розвитку словникового запасу учнів, поваги й інтересу до мови та писемності в Україні, виховували бережливе ставлення до традицій народу, його історії, культури.

 


              14 жовтня вся Україна святкує День українського козацтва та Збройних Сил України.

 

            16 жовтня учні Пляшівської ЗОШ І-ІІІ ст.. не залишились осторонь і висловили подяку людям, які бережуть наш спокій.  Це саме те свято, коли в серцях у кожного патріота поєднуються гордість за наших героїв і смуток за тих, хто боронив Україну до останнього. Це свято не лише військових, а й усіх свідомих громадян, які вболівають за долю нашої землі і нашого народу.

 

Педагогом-організатором Яковчук М.Ю. була організована лінійка з нагоди свята. Учні 1 класу виготовили листівки, якими вони привітали своїх односельчан, які захищали наш мир і спокій. А в 2-4 класах учні малювали малюнки, висловлюючи своє бачення сильного, мужнього та вірного Батьківщині солдата.

 

       Вчителі фізичної культури Масюк М.В. та Кухарук В.М. організували  спортивні змагання «Веселі старти» між учнями середніх класів, на яких вони продемонстрували свої морально-вольові  якості: силу волі,  наполегливість, рішучість,  упевненість, взаємопідтримку.

 

              Всі учасники  проведених заходів  зрозуміли основне –  тільки глибока й усвідомлена любов до рідної землі, прагнення захищати її спонукає людину з повагою ставитися до почуттів інших, бути небайдужим до трагедій Вітчизни й народу.

 

 

 

Від щирого серця вітаємо Вас з Днем Збройних сил України!

 

Бажаємо Вам доброго здоров’я, щастя, радості, чистого та мирного неба!

 

 

 


            Учителю! Пораднику і друже!
Ви вибрали дорогу непросту.
Ми Вам сьогодні дякуємо дуже
За Вашу працю вчительську святу!

 

            Протягом багатьох років наша школа не просто існує, а живе цікавим життям, невпинно розвивається, прагне у майбутнє. В Пляшівській ЗОШ І – ІІІ ступенів розроблено чітку стратегію створення виховної системи, визначено основні шляхи її становлення, що впроваджується через учнівське самоврядування.

 

         Всесвітній День вчителя відзначають в першу неділю жовтня , і святкується більш ніж в 100 країнах світу. У цей день відзначаються заслуги вчителів і всіх працівників сфери освіти та їх неоціненний внесок у розвиток суспільства.

     У Пляшівській ЗОШ І – ІІІ ступенів відбулося свято, присвячене Дню вчителя. Всі дуже чекали цієї події. Для вчителів – це святковий настрій і захоплюючі концерти, для дітей – день самоврядування, який дозволяє відчути на собі всі особливості вчительського життя.

 

      Учні школи підготували святкову лінійку «Свого вчителя любимо і пам'ятаємо!». Діти вітали своїх вчителів найщирішими словами. Представники кожного класу зробили свій внесок під час привітання.

         Приємною нотою в цей день також став концерт. Головними учасниками дійства став випускний клас, який привітав вчителів не тільки теплими словами, а й чудовими квітами. Всі класи дарували для них тепло та радість з усмішкою на обличчі. Одні співали, інші танцювали, розповідали смішні жарти.

         Атмосфера цього дня для всіх працівників школи була насправді теплою та дружньою. Бажаємо всім  вчителям наснаги, терпіння, нових успіхів в роботі та побільше талановитих учнів. Миру в ваших оселях та країні, добробуту та процвітання у всіх справах.


  Найсвітліша дорога в світі —

 

Це дорога до знань, до школи.

 

Пам’ятайте це, любі діти,

 

Не забудьте цього ніколи.

 

1 вересня 2017 року – День Знань, свято яке зібрало нашу чудову шкільну родину. Цікаво й урочисто відбулось святкування Дня знань у  шкільному подвір’ї. У цей день наша  школа привітно відчинила двері для усіх дітей та їхніх батьків, запрошуючи на свято. Початок нового навчального року, здавалося б, звичайна щорічна подія, але для дітей і вчителів перший день осені стає початком сходження до вершин країни Знань.

 

            Святкову атмосферу подарували усім наші чудові маленькі першокласники та майбутні випускники школи;

 

            Розпочалася урочиста лінійка традиційно - винесенням Прапора України і виконанням національного Гімну.

 

            Далі свято розгорталося у кращих шкільних традиціях – наказ про зарахування учнів до першого класу, вручення солодких подаруночків та «Букварів».

 

            Після урочистого закриття лінійки, всіх учнів і батьків запросили на перший загально шкільний відкритий урок на тему «Ми будуємо Україну – європейську демократичну країну». Активну участь приймати всі класні керівники та вчителі. Діти з цікавістю слухали вірші та цікаві факти про Євросоюз, спостерігали за патріотичним танцем та пізнавальною презентацією.

 

            У черговий раз школа гостинно відчинила для учнів свої двері і запросила у просторі і затишні класи, щоб набиралися мудрості і знань, щоб наповнювали своє серце любов’ю і добротою, щоб вчилися долати труднощі і впевнено крокувати до своєї мети.

 

            Всього, що вмієш, і всього, що знаєш, за плечима не носити. Не лінуйтеся і не зупиняйтеся на досягнутому, розвивайте свої таланти, творчість, здібності. Учіться бути мудрими, добрими і людяними. Виростайте справжніми людьми!

 


Щасливо всміхається травень,

 

Скінчилась навчальна пора,

 

Зібралась на дзвоник останній

 

Весела шкільна дітвора

 

Сьогодні пролунав останній дзвоник для учнів всіх шкіл України. З самого ранку учні нашої школи з букетами весняних квітів поспішали на свято, щоб попрощатися із школою на три літніх місяці.

 

 

 

Дорогі друзі! Бажаємо вам під час літніх канікул добре відпочити і з новими силами продовжувати оволодівати ґрунтовними знаннями і бути справжніми патріотами рідної школи та Батьківщини.

 


 Спорт - здоров'я ! Спорт - наш друг!

 

Спорт - це гра і радість, й рух!

 

Спорт - це дружба! Спорт - це сила!

 

Спорт дає всім дітям крила.

 

            Щорічно 7 квітня світ відзначає день здоров’я у день створення в 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров'я (World Health Organization, WHO). Пляшівська ЗОШ І-ІІІ ст.. не залишилась осторонь, адже без спорту не минає в нас і дня. Під керівництвом вчителів фізкультури Масюка М.В. та Кухарука В.М. було проведено зарядку на яку зібралися всі учні школи.

 

            Не тільки здоровий спосіб життя, а й безліч позитивних емоцій – це те, що робить наше життя цікавішим і довшим.

 

                  Запамятайте, любі діти!

 

                 Здоровя бережіть, доки малі,

 

                 І мудрими ідіть по цій землі.

 

                 Хай кожен з вас запамятає,

 

                 Що без здоровя щастя не буває.

 


І мене в сім'ї великій,
В сім'ї вольній, новій,
Не забудьте пом'янути
Не злим тихим словом.

 

Т.Г.Шевченко

 

          Березневі дня для кожного свідомого українця асоціюються з днями пам'яті великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка.

 

         Учні та вчителі Пляшівської ЗОШ І-ІIІ ст.. провели ряд цікавих заходів з метою возвеличення Кобзаря.

 

         Слово великого сина України досі  вражає серця юних школярів образністю, мудрістю, силою віри в майбутнє нашої держави. Вірші, уривки з поезій емоційно звучали на конкурсі декламаторів поезій Т.Шевченка «Не вмре повік ім'я твоє святе, Тарасе!». У конкурсі брали участь учні 1-11 класів. Найкраще передала глибину Шевченкового слова переможниця конкурсу Конюша Юлія учениця 1 класу.

 

         Шанувальників творчості безсмертного Кобзаря вабила виставка книг і портретів Шевченка, організована бібліотекарем Хомюк М.Т.

 

Тиждень пройшов на високому рівні, всі класи активно брали участь у організації та проведенні.

 

         З такими заходами ми ще раз переконуємось, що пам'ять великого Шевченка живе та житиме в наших серцях.

 

        

 


7 березня 2017 року у Пляшівській ЗОШ І-ІІІ ст..  відбувся ранок «З весняним першим святом ми раді вас вітати», на яке завітали дорогі мами, бабусі, гості. У святі брали  участь учні 1-4 класів. 

 

Ведучий свята Бусь Вадим, учень 3 класу та Коноплюк Олена, учениця 3 класу, у ролі Весни провели всіх присутніх по мапі до  Квітки Щастя. Неперевершеним у своїх ролях були: Гонтарук Інна у ролі Феї, Бронтерюк Мар’яна – Сонечко,   Дідик Олександр у ролі Дощику та Василець Влад - Промінчик. Запалили  у глядачів пристрасть  до танцю дівчатка з 1 класу зі своїм «Танком квіточок» та хлопчики з 1 класу з танцем «Джентльмени». Справжніми помічниками постали хлопчики 2 класу  з танцем «Мамині помічники».

 

 З уст дітей линули найпрекрасніші слова вітання для рідних матусь та бабусь. Зігрівали серця найрідніших пісеньки «8 Березня», «Мамин день», «Знову чисте сонце», «Тільки мама»  та інші.

 

Хлопчики 1-4 класів дарували дівчаткам подаруночки  та співали їм пісню «Дівчина русява». А кожна мама і бабуся отримали в подарунок Квітку Щастя. Завершилося свято піснею «Молитва про маму». Цією піснею всі остаточно утвердилися у розумінні тієї істини, що вище за маму немає нічого на білому світі.

 


Ніколи не зітруться у пам’яті події зими 2014 року, вони перевернули свідомість багатьох людей, показали, що українці – нація, гідна кращого майбутнього.

 

Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули у Києві на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. За цю самопожертву українці їх канонізували – за велінням серця долучили до сонму Небесного воїнства на чолі з архистратигом Михаїлом, аби захищали країну від лиха, пильнували й оберігали її з небес… .

 

На честь вшанування Героїв Небесної Сотні 20.02 в Пляшівській школі відбувся «круглий стіл» для учнів старших класів, під час якого учні послухали інформацію про ці страшні дні та переглянули документальні фільми про події на Євромайдані.

 

Для учнів початкових класів було проведено виховну бесіду, з уривками фільмів та пісень, представлено фото Героїв Небесної Сотні.

 

Кожен із цієї Небесної сотні, як і ми з вами мали свою сім`ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну.                                 

 

А сотню вже зустріли небеса…

 

Летіли легко, хоч Майдан ридав.

 

І з кров’ю перемішана сльоза …

 

А батько сина ще не відпускав.

 

Й заплакав Бог, побачивши загін –

 

Спереду сотник, молодий, вродливий,

 

І юний хлопчик в касці голубій,

 

І вчитель літній – сивий-сивий.

 

І рани їхні вже їм не болять…

 

Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло …

 

Як крила ангела, злітаючи назад,

 

Небесна сотня в вирій полетіла …

 

Загиблі хлопці віддали свої  життя за всіх нас. Це має пам’ятати кожен! Сьогодні, завтра, завжди! Без цього ми не зможемо відбудувати свою країну!

 


З першим снігом і морозами приходять в Україну зимові свята. Найбільшим і найрадіснішим для дітвори є свято Миколая. Відбулося воно і в Пляшівській ЗОШ І-ІІ ст. для учнів школи. Школярі чекали на свого покровителя, доброго Духа. Хлопчики і дівчатка, щоб отримати гарного подарунка від Миколая, намагалися добре вчитися, поважати старших, допомагати батькам.
     А на свято кожна дитина підготувала вірш, пісеньку, цікаві сценки..
     За це в нагороду діти отримали подарунки, від яких на обличчях з’явилася щаслива усмішка, дитяча радість. Щиру вдячність складаємо священику о.Назарію Белейку який допоміг у проведенні свята Святого Миколая подарунками для учаників дійства та   благословив усіх на добрі справи.
     З наступаючим Новим  роком та Різдвом Христовим,  здоров’я, щастя, радості, спокою і миру Вам у Ваших родинах.

 


Серед  зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим був день Андрія, 13 грудня,  у переддень якого молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи усілякі забави та гуляння.

 

Власне, саме свято відзначається на честь апостола Андрія Первозваного, якого вважають не лише покровителем Української церкви, а й шанують як засновника Києва.

 

І хоча Андрій Первозванний – християнський святий, але народні звичаї та обряди мають древніше, дохристиянське походження, пов’язане з таємничими ритуалами любовної магії, які потім переродилися в усім відомі ворожіння, що були так популярні серед хлопців та дівчат. Звичайно, згодом обряди втратили своє магічне значення і були лише нагодою для того, аби неодружена молодь порозважалася.

 

Саме таке свято відбулося 12 грудня 2013 року в  Пляшівській ЗОШ І-ІІ ступенів. Кожен, хто завітав на Андріївські вечорниці, поринув у глибину віків, пригадав традиції та звичаї українського народу, наївся вареників, насміявся досхочу, бо які ж вечорниці без дотепних жартів та кумедних ігор?

 

Особливо цікавим дійством для всіх присутніх було ворожіння. Спочатку дівчата місили тісто на балабушки, носячи воду в роті, а хлопці намагалися їх розсмішити.

 

Господиня вечорниць запропонувала дівчатам шляхом ворожіння з’ясувати, хто першою заміж вийде. Всі охочі роззувалися і складали по черзі чоботи від кутка до порогу: чий перший, тій і заміж іти. Потім дівчата викладали на столі предмети з чоловічими іменами, пускали перстень, щоб дізнатись, хто буде їхнім судженим.

 

Ворожіння були не тільки для дівчат, а й для хлопців. У тарілку з водою  дівчата кидали свої персні, а хлопці губами їх діставали. Дістане парубок перстень – буде парою для дівчини. Також обирали квітку, що символізувала певну дівчину.

 

Весело було спостерігати за обрядом кусання калити, бо дівчата, заважаючи хлопцям, мастили їх саджею.

 

Усі охочі мали нагоду вкусити калиту, поспівати українських пісень. Ну і, звісно ж, які вечорниці без вареників? Господині щиро пригощали своїх гостей смачними вареничками з картоплею та капустою. Запальні танці, веселі пісні, привітні усмішки і цікаві ігри відтворювали колорит справжніх українських вечорниць.

 

Ми маємо докласти всіх зусиль, аби зберегти і передати нащадкам звичаї українського народу. Адже звичаї, традиції, мова, а також національна пам’ять – це ті найміцніші елементи, які об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю.

 


16 листопада у Пляшівській школі пройшов День толерантності. Учні з цікавістю переглянули презентацію «Толерантність як основа сучасного світу», ознайомились з поняттям толерантності, ознаками толерантної людини. 9 клас підготував плакат «Толерантність врятує світ». У 11 класі було проведено анкетування «Чи толерантна я людина». Всі школярі, відзначаючи Міжнародний день толерантності, акцентували свою увагу на висловах відомих історичних постатей, яких повинні дотримуватись у житті, бути щирими та доброзичливими, вчитись розуміти та співпереживати. День толерантності став поштовхом до зміни поведінки учнів на краще, адже навчання починається з дітей, яких варто вчити не просто бути «такими як всі», а поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.


У листопаді 1997 року був виданий указ Президента України “Про День української писемності та мови”. За ініціативою громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації суспільства цим актом встановлено в Україні День української писемності та мови, який відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця.

 

Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.

 

Віддаємо шану мові і ми, повівши різні заходи, присвячені цьому святі. Цікаві цитати визначних людей про мову, куточок із словниками та іншими книгами, які цікавлять усіх мовознавців. Кожен клас був прикрашений у відповідній тематиці та око радували різнобарвні вишиванки, в які одягнулися майже всі учні та вчителі школи.

Словесність – початок усіх наук. Вона джерело, звідки починається струмок, який ширшає, набирає силу і розливається могутньою рікою духовності. Підтвердженням цього є вже добра традиція у нашій школі – написання радіо диктанту національної єдності.


Козацтво завжди було символом честі, сили і мужності нашого народу, дарувало історії яскраві зразки жертовного служіння Батьківщині, самовідданого захисту рідної землі, продовженням славних українських традицій. Козацтво – це сама душа України, її святий оберіг і всемогутній поклик волі.

 

Насичений подіями жовтень для учнів Пляшівської школи не закінчується. Ще одним важливий момент у житті учнів 5 класу – посвята в козачата, яка традиційно відбувається на Покрову.

 

Під керівництвом Голосної С.І. було проведено захід, в якому приймали участь представники старших класів та сам 5 клас. Кошовий отаман, яким офіційно був вибраний учень 8 класу, привітав всіх учасників і глядачів з Днем Українського козацтва, святом усіх представників славетного лицарського роду, гідних нащадків великих прадідів наших, у чиїх жилах тече і пульсує гаряча козацька кров і живе дух героїчних запорожців.

 

Після вітального слова та клятви, яку промовляли учні, розпочалися змагання. Веселі, галасливі та зацікавлені діти наввипередки показували свої вміння, знання і можливості. Не обійшлося і без головного атрибуту такого свята – козацького кулішу, яким смакувала юні козачата.

 

Посвята у козачата – це важлива подія для наших наймолодших школярів і є свідченням поширення патріотичного руху серед дітей шкільного віку.

 

            Шановні друзі!

 

Пам’ятайте, що козак – це душа правдива, незрадлива і справедлива. Тож хай Пресвята Богородиця береже Вас від усіх бід і дарую Вам свою Милість, Радість і Благодать.

 


9 травня 2016 року - мітинг приурочений Дню Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні.


В Пляшівській ЗОШ І-ІІІ ступенів 6 травня відбулося Свято прощання з буквариком учнів 1 класу, яке підготувала і провела класний керівник 1 класу Василець Ганна Ростиславівна. В гості до дітей завітали Букварик, Лінь, Незнайко, Баба-Яга.


Кожна нація, кожен народ має свої історичні сторінки, що залишились в пам’яті нащадків на багато століть  та освятилися часом.  У скрутну годину людина серцем та душею звертається до всього рідного: своїх батьків та неньки -України. 

 

Історія українського державотворення складна та багатостраждальна. У великій і трагічній історії, немов у терновому вінку, переплелися віковічні страждання і великі сподівання, безмежна віра у жадане , святе воскресіння України.           

 

«Крізь терни, біди і руїни воскресне знову Україна» – під такою назвою  відбувся виховний захід в Пляшівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Учні початкових класів Коноплюк О., Василець І, Демчук А., Цикалюк С, Попов А, Хмуринський А., Шаблій Т, Бусь В., Гонтарук І., Коноплюк О., Прокопчук Б. та учениця 10 класу Качан Я., у ролі України, показали красу та велич нашої Батьківщини. Вони декламували вірші та виконали танець «Сонечко».

 

Учні 1-10 класів розкрили найважливіші  етапи в історії своєї держави від славних часів козаччини до сьогодення.

 

Перед глядачами постали герої-козаки (Голузій Д., Голузій С., Олійник П.), що прославляли сильний козацький дух під Берестечком.

 

Герої Шевченкового часу (Юхимчук О., Дідик Д., Лящук К., Білоконь А.) показали біль, страждання, боротьбу та незламність українського народу.

 

Славу і честь героїв Крут донесли Пастух Р. та Яблонський Р.

 

Михальчук О. і Чус Г. зі свічкою та колосками пшениці в куках згадали про найчорніший час в історії України – Голодомор 1933 року.

 

Моторошно звучали слова Причепи С. та Бондарець Н. про Другу світову війну.

 

З піднесенням і великою надією на світле майбутнє Гонтарук Л. і Цикалюк Р. говорили про Незалежність України. 

 

Боротьба за незалежність триває і сьогодні. Під звуки скорботної пісні «Плине кача…» звучали слова про героїв Майдану та Небесної Сотні (Гнатюк М. та Дідула Б.).

 

Зворушили до сліз слова поезії «Родила сина я не для війни…» якими класний керівник Луцюк Р.А. закликала до примирення та Божої милості для людей.

 

Сьогодні в долі багатьох людей знов постукала війна. Багато молодих людей, наших земляків стали героями нашого часу. Одним з них є вчитель школи, учасник АТО Віктор Михайлович Кухарук. Він з болем та гордістю водночас пригадував пережиті дні, проведені в зоні бойових дій на Сході України. Учні 1-4 класів подякували воїнові за його мужність.

 

Заключним акордом стала спільна молитва за Україну у виконанні дітей , батьків та вчителів.

 

Варто відмітити класного керівника 8 класу Луцюк Р.А., класного керівника 4 класу Михальчук О.Д. за значний вклад у підготовку та проведення заходу.

 

 Високий рівень проведення заходу забезпечило дикторське озвучення (класний керівник 6 класу Німчук О.А.) та музичне оформлення  (класний керівник 1 класу Василець Г.Р.).

 

Національно-патріотичне виховання є важливою ланкою у навчально-виховному процесі школи. Сьогодні, як ніколи, діти мають пам’ятати, що і в  найтяжчі часи своєї історії наш народ вистояв, зберігши свій дух, своє коріння та національні святині. І все найкраще, що передали наші пращури ми маємо шанувати та берегти.

 

Т.Дідула,

                                                                                                                  ЗДВР Пляшівської ЗОШ І-ІІІ ст.


14 квітня в Пляшівській ЗОШ І-ІІІ ступенів  пройшла акція «Посади дерево». 

 

Учні 7-10 класів поповнили  шкільний сад новими саджанцями яблунь і груш. Під керівництвом керівника гуртків Шуста В.В. висадили 120 саджанців. Всі учні старанно працювали. Найактивнішими були Олійник Володя, Михальчук Олена, Білоконь Андрій, Дідик Дмитро, Юхимчук Ольга, Новосад Юрій, Бондарець Максим, Причепа Степан, Білоконь Олена, Чус Анна.

 


З 22.02.2016. по 26.02.2016 р.р. у Пляшівській ЗОШ І-ІІІ ст.. був проведений тиждень української мови і літератури.

 

Метою всіх проведених заходів було:  донести до учнів красу і багатство української мови;  формувати відчуття краси рідної мови; розвивати мовленнєві здібності учнів;  збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

 

 Понеділок 22 лютого. Тиждень розпочато урочистою лінійкою, традиційно проведеною в понеділок для всіх учнів школи. Ведучі лінійки Дідик Д. і Чус.Н. розповіли про значення мови в житті народу, святкування Міжнародного дня української мови 21 лютого та прочитали молитву до мови К. Мотрич. Учитель української мови та літератури Німчук О. А. ознайомила учнів та учителів з планом проведення тижня. Окрім того, було проведено конкурс читців-декламаторів поезій Т. Г. Шевченка. Кожен клас представив своїх читців, які прагнули інтонаційно передати авторське переживання, замилування картинами природи рідного краю чи спогади про батьківщину. Переможцем конкурсу став учень 9 класу Дідик Дмитро.

 

 Вівторок 23 лютого. Учасниками інтелектуальної  гри «Щасливий випадок»стали учні 6-10 класів, які представили команди «Патріоти» та «Калина». Гра була захоплюючою та цікавою. (Німчук О.А.)Переможцем гри стала команда «Патріоти».

 

Середа 24 лютого. Цікавим для учнів 5-7 класів став турнір знавців української мови. Команди активно відповідали, прагнучи заробити якнайбільше балів. Турнір закінчився з однаковим результатом для обох команд. Ще учні школи переглянули презентацію «Магія слова»(Миколюк Л.В.)

 

Четвер 25 лютого. У День народження  письменниці проведено усний журнал присвячений творчості Лесі Українки «Мрії зламане крило».Учні розширили знання про життєвий і творчий шлях лесі Українки.(Миколюк Л.В.)

 

 П’ятниця 26 лютого. Цікавою літературно –музичною композицією «Мелодія слова у серці піснею бринить».котру підготувала та провела з учнями бібліотекар Хом'юк М.Т. закінчився тиждень. Захід не залишив поза увагою жодного учня. А девізом свята був заклик, дібраний самими учнями «Бережімо рідну мову!». Саме сьогодні, в нелегкий час для нашої держави, а особливо для її мови, ці слова, промовлені з дитячих вуст, звучали особливо актуально. Протягом тижня діти 1- 4 класів малювали малюнки«Найкращий ілюстратор народної казки». Переможцями стали Коноплюк О., Прокопчук Б.

У рамках закриття Тижня української  мови та літератури на підсумковій  лінійці відбулася й церемонія нагородження переможців різних конкурсів, змагань. Грамоти і Подяки вручили активним учасника та переможцям. Директор школи, Інна Володимирівна, наголосила на тому, що наш народ – єдиний, його мова – це велика основа для єдності всієї держави, єднання минулого і майбутнього покоління. Вона побажала усім любові, щастя, взаємного розуміння і допомоги, що жити за Словом, з якого почалася Україна, побажала всім утверджувати рідну мову та оберігати її.


Воїне лицарю славний

Ти зброю тримаєш в руках

Щоб на нашу країну – державу

Злий не позарився враг.

 

  4 грудня у Пляшівській ЗОШ було проведено   святковий ранок «Героям слава! У руках надійних життя і доля нашої країни». Класний керівник 2 класу Романюк Г.Д. розповіла юним громадянам про Збройні Сили України, про подвиги учасників АТО та волонтерів. Вчителі молодших класів провели ряд спортивних конкурсів, козацькі історичні вікторини між хлопчиками 1-4 класів. У змаганнях приймали участь дві команди «Патріот» та «Герой». У цікавій захоплюючій боротьбі перемогу виборола команда «Герой». Почесним гостем на святі був учасник бойових дій на сході Віктор Михайлович Кухарук. Він розповів дітям про життя на війні, про те, як боронилися і наступали, про свої будні. Діти воїну вручили сувенір.

 Заключним акордом свята стало виконання гімну України та спільне фото.


Кожного року до святкування Дня Збройних Сил України український народ складає глибоку шану всім, хто боронив і боронить  честь і свободу рідної землі. Українська армія стала на захист свого народу. Сьогодні українське військо сильне не лише зброєю та хистом, але й потужним патріотичним духом. Цьогоріч у Пляшівській школі відзначали цей день із особливим почуттям, адже у нашій школі працює учасник АТО, вчитель фізичної культури Віктор Михайлович Кухарук.

         Напередодні Дня Збройних сил України  4 грудня у школі було проведено святково-урочистий спортивний захід «Я майбутній захисник» серед учнів 8-10 класів (підготували і провели вчителі фізичної культури Масюк М.В. та Кухарук В.М.). Пам’ятною і хвилюючою  була розповідь Кухарука Віктора Михайловича. З глибоким сумом та болем в очах  він ділився з учнями спогадами, розповідав школярам що пережив за час проведений в зоні АТО. Відповідаючи на численні запитання учнів, воїн намагався у доступній формі розповісти школярам про військові будні, про підступні вилазки ворога, про допомогу волонтерів, про солдатську єдність, братство, і про все те, що цікавило дітей. Хлопці на сході своїм прикладом показують, що не тільки словами можна любити свою Батьківщину, але і вчинками доводити це. Віктор Михайлович від імені всіх воїнів щиро подякував дітям за те, що вони морально підтримують їх своїми листами, малюнками, оберегами. Ця підтримка для воїнів є надзвичайно важливою. Таке спілкування підлітків з учасниками війни, без перебільшення, сприяло ще більшому піднесенню патріотизму в серцях наших школярів.

          Учнями школи було організовано виставку малюнків "Мирне небо моєї держави" з побажаннями для воїнів, які воюють на сході України. Ці малюнки були передані волонтерам.


          30 жовтня 2015 року у Пляшівській ЗОШ  було проведено свято початкової освіти. Свято проводилося під назвою "Щасливе дитинство". Вчителем Михальчук О.Д. було проведено урок "Веселої математики" - 4 клас, на якому було виведено формулу Успіху. Семенюк А.Г. у 3 класі провела урок української мови "У містечку Розваг", де вчитель виховував прагнення радіти життю. Учитель 2 класу Романюк Г.Д. провела виховну годину на тему "Хай буде мир в усьому світі", на якій вчителька сприяла вихованню та формуванню національної свідомості дітей.

          Під час свята панувала атмосфера успіху, задоволення, піднесення.

Урок математики 4 клас


З 12.10 по 16.10 2015 року проводилися заходи з нагоди відзначення Дня захисника України.

Класні керівники 1-10 класів провели усні журнали  «Історична подорож у часі. Славетні імена України». Для учнів 5 класу було підготовлено Свято козацької слави та урочистий прийом в козачата.  Учні 5, 8, 9 класів відвідали Національний історико-культурний заповідник «Поле Берестецької битви». Учні 5-8 класів переглянули, згодом     обговорили     документальний фільм  «Мужність   і   відвага   крізь покоління»(підготувала Дідула Т.В.). Вчитель фізичної культури провів спортивні змагання «Естафета мужності»  (9-10 кл.).


Знову суботник у школі - «Зробімо Україну чистою». Адміністрація школи, вчителі, працівники та учні  небайдужі до порядку та чистоти у школі, на пришкільній території, території села, тому активно долучилися до цієї важливої акції.


   Дерево - символ життя, а школа живе лише тоді, коли у ній є діти. Тож цього року наші школярі не стали байдужими і зробили гарну справу - поповнили  парк алеєю берізок. Вже стало традицію  щовесни висаджувати молоді дерева на території школи та доглядати за ними.   Пройде невеличкий проміжок часу і клаптик пришкільної території  зашумить уже дорослими деревами, які плекатимуться натхненною працею школярів  та ростимуть разом зі своїми садівниками. Добру згадку про себе  залишили, зробили велику справу, щоб розквітла наша гарна школа у спадок для майбутніх поколінь.


 Писанка – це символ весни, сонця, повернення природи до життя. Напередодні Великодніх свят, нa свято Благовіщення відбулося свято писанки під назвою «Розписи радості».

За доброю традицією, на запрошення настоятеля Свято-Покровської парафії ієрея Михаїла Кобзяка, на свято, разом із дітьми не­дільних шкіл, прибули свя­щеники Радивилівського благочиння, а саме: прот. Степан Попадич із села Башарівка, ієрей Назарій Белейко з с. Коритне та ієрей Андрій Миронюк з с. Острів. Як кожна угодна Богу справа, свято розпочалося із молитви. До всіх присутніх із вступним словом звернувся священик  Степан Попадич, який розповів про виникнення пасхальної крашанки та тра­диції відносно неї. Згодом майстерність із розпису кра­шанок показала матушка Ірина Миронюк. Після наста­нов усі присутні із великим захватом взялися до розма­льовування писанок. На святі кожна дитина мала змогу самостійно розписати писанку візерунками за своєю фантазією. Писанка вийшла у кожного! Тож цьогоріч  пасхальний кошик  прикрасили і власноруч розмальовані писанки. Адже кожна писанка, як унікальний символ Великодня,  несе в собі  життя, любов, красу, весняне відродження, добро, щастя і радість.


 Ти віддячиш їм, якщо житимеш гідно (година памяті героїв небесної сотні)

Пам’ятаючи подвиг людей, які відстоювали гідність народу, його прагнення приймати доленосні рішення, до останньої краплі крові захищати свої переконання, кожен долучається згадкою про загиблих зі словами – нехай земля буде пухом.   В пам’ять про загиблих героїв  дев’ятикласники підготували і провели  годину патріотичної гідності «Ти віддячиш їм, якщо житимеш гідно». Це великий біль для кожного, хто є українцем. Тому що Україна не пам’ятає, щоб за сучасності було стільки загиблих. То тільки умовно сотня, а їх набагато більше…    Небесна Сотня — ті, хто віддали життя за кожного з нас. З цими смертями гасло «Слава Україні! Героям Слава!» перестало бути просто вітанням. Це і віддання шани найкращим, котрі в найважливіший момент не злякалися, пожертвували собою заради кращого життя усіх в цій країні, а також і засвідчення справжнього подвигу.   Учні школи затамувавши подих і зі сльозами на очах слухали про безсмертний подвиг героїв, наших земляків з Рівненщини. Ці люди – справжні герої. Але герої не вмирають! Вони завжди будуть в наших серцях. Слава Україні!  Героям Слава!  Слава Небесній Сотні!